Mennyit ér a hőszigetelés?
Tisztelt Érdeklődőnk!
Hőszivattyú fűtéshez árajánlat kérés:
Megszokott és teljesen természetes, ha valaki egy nagy értékű berendezést vásárol, több helyről kér be árajánlatot. Magyarországon ma 8-10 olyan (referenciával rendelkező) cég van, aki tudja is hogy hova szabad hőszivattyút ajánlani, hogyan kell azt megtervezni, beépíteni, üzemeltetni. Ezek a cégek különféle helyről szerzik be a (technológiájuk szerint rendkívüli hasonlósággal bíró) hőszivattyúkat, gyakorlatilag azonos áron! Az, hogy miért lesz az egyik helyen 2-3-szoros az ár, általában a cég méretétől függ (mekkora dolgozói létszámot, mekkora irodaházat, és mekkora raktárkészletet tart fenn). Az ESTÉ-Credit Side Kft. árlistája itt.
Az általunk kínált Power World és Chofu Meeting valamint a Hiseer hőszivattyúk rendkívül megbízhatóak, és az árakat a magyarországi piacra pozícionáltuk úgy, hogy a három éves garancia minden vásárlónak biztonságot jelentsen. Akár fűtésre, akár hűtésre használják a megújuló energiát használó berendezéseket. Alább pedig megmutatjuk, hogy …
miért számoltunk ekkora hőszivattyút:
Beérkezett adatok
Az Ön által küldött adatokból kiindulva adtuk meg az árajánlatunkat, de most látjuk, hogy érdemes lett volna bővebben kifejtenünk, miért lett egy 150 m2 alapterületű lakáshoz 24,5 kW-os levegő-víz hőszivattyú ajánlva:
Amikor ajánlatot adunk, az alapterület és belmagasság utáni legfontosabb adat a ház falazatának anyaga, vastagsága, valamint a rá tett hőszigetelés típusa, vastagsága. Fontos még a nyílászárók, és a fűtésrendszer típusa.
A fűtött alapterületük 150 m2, a belmagasság 2,7 m, és a család 22-23 C fokon éli az életét. A falazat 30 cm-es Porotherm téglából készült és nem írtak a hőszigetelés anyagáról, vastagságáról semmit. Ilyenkor azt kell feltételeznünk, hogy a házon (még) nem készült el a hőszigetelés.
Az árajánlatunkban mindig úgy számoljuk ki a szükséges hőszivattyú teljesítményt, hogy az monovalens módban (önállóan, más kisegítő fűtés kialakítása nélkül) tudja a házat kifűteni, mínusz 15 C fokban is.
Hogy mekkora hőszivattyú kell? Ebben az estben ez a következők szerint alakult:
150 m2 x 2,7 m = 405 légköbméter.
405 m3 x 35 wattal (ezzel szorzunk alacsony hőmérsékletű sugárzó fűtésnél) = 14,2 kW.
Mennyit ér a hőszigetelés?
Ekkora teljesítményre lenne szükség egy jól hőszigetelt házban.
Ezt kb az MD50D (18 kW) levegő-víz hőszivattyúnk tudja -10 ºC fokig. (-15 C fok ritka, néhány nap fordul csak elő egy évben, az is inkább este, amikor is kevesebb energiára van szüksége a háznak. A lakók pihennek, az ajtót nem nyitogatják, és a napközbeni lakás hőmérsékletet is lejjebb veszik általában 2-3 fokkal.) Azokban az órákban, mikor mégis alacsonyabb a hőmérséklet mint -10 ºC fok, inkább a puffertartályba épített hőpatront kell rásegítésként bekapcsolni, mint hogy egy mérettel nagyobb hőszivattyút kelljen használni az év 95%-ában.
Mivel azonban az Önök házán nincs hőszigetelés, szükségesnek találtuk a még nagyobb teljesítményű MD60D 21 kW-os hőszivattyút ajánlani. (Úgy gondoljuk, hogy inkább legyen „riasztó” a hőszivattyú ára, minthogy fázzanak a téli napokon.)
Most pedig megmutatjuk az energiakalkulátor segítségével, hogy mennyi lenne az éves fűtéisi költség egy 150 m2-es jól szigetelt házban, és mennyi, ha nincs rajta szigetelés:
150 m2 kitűnően szigetelt ház éves fűtési költsége levegő-víz hőszivattyúval, 23 ºC átlaghőmérsékleten Geo-tarifával: 85.190,- Ft
150 m2 szigetelés nélküli ház éves fűtési költsége levegő-víz hőszivattyúval, 23 ºC átlaghőmérsékleten Geo-tarifával: 227.632,- Ft
Mennyit ér a hőszigetelés?
A különbség 142.442 Ft minden évben!!!. Óriási az energia számlában is a különbség, de már az „induló árban is nagy a diferencia. Ugyanis a kisebb hőszivattyú olcsóbb, a járulékos eszközökből is kisebb méretű, teljesítményű kell, és még folytathatnánk, hogy miért…
rendkívül fontos a hőszigetelés!
Ebben az esetben is az volt a tanácsunk, hogy mielőtt a hőszivattyús fűtés kialakításában gondolkodnak, fontolják meg, hogy a hőszigetelés mekkora megtakarítást jelent Önöknek, és folyamatosan. Minden évben, hosszú-hosszú ideig!
Ennél a háznál, és ennél a falazóelemnél (Phorotherm 30) minimum a 10 cm vastag Nikecell hőszigetelést javasoljuk a falakra feltenni (a mennyezet és a padlástér se maradjon ki a hőszigetelésből), de még inkább ajánlanánk a 15 cm vastag Nikecellt. Nem szabad elfelejteni, hogy nem sokkal lesz drágább a hőszigetelés, ha a vastagabb lemezeket használják, ugyanis a ragasztó és a szinezés alatti rétegek ugyan azon az áron kerülnek fel a falra, és mindössze kb 30 ezer forint többletet jelent pluszban centiméterenként az eltérő vastagságú Nikecell tábla ára.
Vannak az ajánlott Nikecellnél tartósabb, jobb hőszigeteléssel rendelkező hőszigetelő rendszerek, de a legelterjedtebb ez, és némi utána olvasással és kézügyességgel házilag is megoldható a hőszigetelési feladat (nagy része).
Ebben a táblázatban pedig különféle falazó elemek hőszigetelési képességét (U érték) lehet látni. A különböző hőszigetelő táblák vastagságával jól érezhetően javul a falak hőszigetelő képessége.
Ne feledjék, cél a passzívházhoz közeli érték elérése, mert akkor egy nagyon kis teljesítményű hőszivattyú már tökéletesen befűti a házat. Önöknél elégséges lenne az MD20D (7 kW) levegő-víz hőszivattyú is!
Mennyit és a hőszigetelés? A fenti leírásból reméljük jól láthat!
Kulcsszavak: hőszigetelés, Nikecell, Geo-tarifa, MD20D hőszivattyú, MD50D hőszivattyú, MD60D hőszivattyú, padlófűtés, energiakalkulátor