Gyöngyöstarjánban Chofu hőszivattyú fűt-hűt
A megújuló energiát használó japán Chofu hőszivattyú első “példánya” megjelent a Heves megyei község felújított lakóházánál, és fűti-hűti a fiatal család otthonát.
Az inverteres Chofu levegő-víz hőszivattyúról már sok információt osztottunk meg, inkább folytatjuk a települések bemutatását (apropója a hőszivattyú beépítése, külön köszönet Sarkady Bertalan Dávid szakszerű munkájáért).
Gyöngyöstarján első írásos említése 1275-ben történik … Előbb mezőváros, rangját a török hódoltság idején veszítette el, amikor is a lakosság sziklába vájt pincékben rejtőzött el. Egy tűzvész pusztította el 1596-ban. Az 1600-as évek végére indult fejlődésnek újra… Információ a wikipédiáról
Mi legyen a hőleadó?
Amikor a hőszivattyú, mint lehetőség megfogalmazódott a tulajdonosok fejében, még nem voltak benne biztosak, mi is lesz a hőleadó. Aztán “vegyes” rendszer kiépítése mellett döntöttek. A hidegpadló alá padlófűtés csöveket tekertek, a szobákba fan coil-ok kerültek, így a hőszivattyú további kényelmet biztosít, hűteni is fog!
Virágok közé bújt a Chofu 10 kW-os hőszivattyú →
A hőszivattyút a hálószoba ablaka alá telepítetéstől óva intették a szomszédok a fiatalokat, mondván, hangos lesz, zavarni fogja az életüket. A gyakorlat azonban bebizonyította, a Chofu nem keverhető össze más hőszivattyúkkal.
A Chofu hőszivattyú rendkívül csendes!
Megjegyzés!
Létrehoztunk egy oldalt, ahol a hőszivattyú tulajdonosai egy leegyszerűsített beállítási útmutatót kapnak. Így nem kell fellapozni a 154 oldalas Chofu kezelési kézikönyvet, ha pl. a fűtési hőmérsékletet szeretnének változtatni.