A hőszivattyú egy olyan fűtő és hűtő berendezés, amit szeretni fog a pénztárcája is!
Egy rendkívül energiatakarékos (az elektromos kazánhoz képest ¼ áramfelvétel) fűtő-hűtő rendszer: fűt a gáz- villany- olaj és vegyes tüzelésű kazán helyett. Hűt a klímaberendezés helyett és melegvizet (HMV) készít a villany bojler helyett.
(*** Megjegyzés a lap alján.)
A Chofu és Power World hőszivattyúk esetében rendkívül csendes, takarékos, biztonságos, és egyszerű fűtő (hűtő) berendezés, amely alkalmazásakor néhány dologra figyelni kell…

1.) Megfelelő teljesítményű hőszivattyú kiválasztása. 2.) Méretezett puffertartály / térfogatnövelő tartály / hidraulikus váltó / hőcserélő. 3.) A kívánt tömegáram biztosítása az előbbi berendezés között, csövek, idomok, elzáró szerelvények elégséges átmérővel. 4.) Keringető szivattyú pontos kiválasztása. 5.) Szükséges villamosenergia az indító áramhoz.
Mi az a hőszivattyú? A hőszivattyú az igazi rezsistop!
A megújuló energiát hasznosító berendezés a hagyományos fűtőberendezések helyett fűtésre, hűtésre és melegvíz előállítására használható. (Sadi Carnot és a róla elnevezett Carnot körfolyamatnak köszönhetően több mint 200 éve létezik!)
A környezetéből hőt von ki, és azt az ismert tüzelőanyagoknál sokkal jobb hatásfokkal, a környezetet kímélve hasznosítja.
Röviden: a Nap környezetünkbe tárolt energiáját – levegő, víz, talaj -, plusz a hozzáadott villamos energiát felhasználva, fűtjük az épületeinket. (Az arány kb. 75% megújuló környezeti energia + 25% villamos energia.) Karbantartási igénye alacsony, akár a hűtőszekrényeké! Gazdaságos, biztonságos, nincs szénmonoxid mérgezés! Nincs robbanás!
Ha felkeltettük érdeklődését, és érdekli a hőszivattyú működése, az alternatív fűtési rendszer ára, keressen bennünket bizalommal.
Új építésű ingatlan fűtésének tervezésekor – de fűtéskorszerűsítés esetén is – gondoljon az alternatív energiát biztosító hőszivattyús fűtési módokra.
Hova érdemes hőszivattyút szerelni? Minden olyan helyre, ahol alacsony fűtőhőmérsékletet igénylő sugárzó fűtésrendszer a hőleadó felület. Ráadásul az üzemeltetéshez elérhető az olcsó áram. Hőszivattyús tarifa ismertető itt.
Így működik a hőszivattyú ...
A működéséhez (működtetéséhez) legfontosabb a hűtőközeg, (munkaközeg). A hűtőközeg tulajdonsága hogy a forráspontja alacsony hőmérsékleten van. Ha a levegő-víz a kültéri levegőt vagy a víz-víz hőszivattyú talajból származó hőhordozó közegét egy hőcserélőbe (elpárologtató) vezetjük, amelynek másik oldalán a munkaközeg kering, a munkaközeg elvonja az elpárolgásához szükséges hőt a vízből vagy a levegőből, és folyadék halmazállapotból gőz halmazállapotúvá válik. A hőforrásként használt víz, vagy levegő közben néhány fokkal hidegebb lesz, átadta a hőjét. (Bocsánat a szakmai szóhasználat mint. Egyszerűbben: a hőszivattyú egy kifordított hűtőszekrény.)
Egy egyszerű rajzon megmutatjuk a levegő-víz hőszivattyú működési elvét:
1. A külső környezet téli napokon is „melegebb”, mint ebben az állapotában a hűtőközeg, ezért az elpárologtatón keresztül átszívott levegő segítségével – „előmelegítjük” a hűtőközeget.
Az expanziós szelep működését szemléletesen egy szódásszifon patronhoz hasonlíthatjuk. Ha lassan tekerjük be a szifonpatront, akkor a benne összesűrített széndioxid is lassan kerül a szódásüvegbe, és bár hűvösnek érezzük a patront, nem tesz kárt a kezünkben. Ellenben ha gyorsan tekerjük be, a hirtelen kiáramló gáztól erősen lehűtjük és akár oda is fagyhatnak az ujjaink a szifonpatronra!
Levegő-víz, talajszonda, talajkollektor, víz-víz hőszivattyú
- Levegő víz akár -30°C ban is megbízhatóan működnek
– monoblokkos: Chofu; Power World
– split (osztott): Hiseer AW10F> - Geotermikus víz-víz a talaj és/vagy víz energiáját hasznosítja (csak rendelésre!)
a.) talaj kollektoros vízszintes elrendezés: Meeting MDS30D ; MDS50D (részletes bemutatás)
b.) talajszondás függőleges elrendezés: mire kel figyelni…
c.) földkosaras függőleges elrendezés: részletes leírás
d.) nyílt vizes (tavat, folyók, patakok): Meeting MDS40D
e.) kutas rendszer (nyerő- és nyelető kút) - Abszorpciós hőszivattyú. Hogy működik? Ismertető egy különleges fűtőberendezésről.
Kinek, és hova ajánlható a hőszivattyú?
Hőszivattyú lakossági felhasználásra
Családi házak 70 - 400 m2-ig, úszómedencék fűtése 10 - 400 m3-ig (3,5 kW - 170 kW között). Lakóházba tudunk ajánlani hagyományos, EVI kompresszoros és/vagy inverteres gépeket. Idegesebb szomszédok mellé ajánljuk a szupercsendes R290, vagy a még halkabb japán CHOFU levegő-víz hőerőgépet.
Ipari méretű hőszivattyú
Társasházak, irodák, ipari épületek fűtése, hűtése 335 kW teljesítményig. Az ipari hőszivattyúk kaszkád kötésben összekapcsolásával több ezer négyzetméteres csarnok fűthető, hűthető.
Partnereinknek ajánljuk
Tervező, kivitelező, viszonteladó kedvezményes áron vásárolhat. Hőszivattyú viszonteladóknak, kivitelezőknek, tervezőknek stabil műszaki hátteret, megbízható technológiát, versenyképes árakat biztosítunk! Lépjen velünk kapcsodba!
Megújuló energia és függetlenedés az energiaszolgáltatóktól ...
Ma már nem elérhetetlen cél az energia szolgáltatóktól való függetlenedés. Kell hozzá egy gazdaságos üzemű hőszivattyú, ami nem csak fűt, melegvizet készít, de a hűtés is opciós lehetőség. Valamint PUFFER TARTÁLY, a leadott teljesítményhez méretezett HŐCSERÉLŐ, a ház fogyasztásához illesztett NAPELEM rendszer, és a melegvizet az év nagy részében biztosító NAPKOLLEKTOR Ezeket egy rendszerbe integrálva lehet függetlenedni az energiaszolgáltatóktól!
Energiatakarékos hőszivattyú mellé napelem és / vagy napkollektor:
Hőszivattyú üzemmódok és az üzemmódjainak meghatározása
Monovalens fűtés
Monovalens esetben egyedül a hőszivattyú látja el az épületet fűtéssel, esetleg hűtéssel. Általában alacsony hőmérsékletű fűtési rendszerekhez alkalmas (padló- és falfűtés, mennyezet fűtés-hűtés, Fan Coil, nagy fűtőfelületű radiátorok, stb.) Az R290 propán hűtőközeggel töltött (akár 75°C fűtővizet készítő) inverteres hőszivattyúk radiátoros fűtési rendszerekhez is alkalmasak.
Bivalens fűtés
Bivalens fűtésnél a hőszivattyú mellett még más hőfejlesztő berendezést használnak (gázkazán, vegyestüzelésű kazán, stb.) Ilyen esetekben a hőszivattyút csak addig a hőmérsékletig használják, amig az megfelelő hatékonysággal dolgozik (0- -5 °C). Innentől a második kazán készíti a fűtési melegvizet. Bivalens fűtésrendszernél már a hagyományos radiátorok fűtése is gazdaságosan megoldott (50-60 °C)
Monoenergiás fűtés
A monoenergiás rendszerben kizárólag elektromos fűtőberendezés dolgozik, akár -30 °C külső hőmérsékletig üzemel. Ennél az extra hidegnél az elektromos fűtéskiegészítés segíti a hőszivattút a fűtési maximum elérésében. Ez a rendszer is alkalmas radiátoros fűtéshez, a Power World inverteres, R290-es hűtőközeggel töltött hőszivattyúkat ajánljuk..
↓ Kérdések a hőszivattyú beépítéséről
Hőszivattyúról beszélünk akkor is, ha ezeket olvassa, hallja (szinonimák):
- hőcserélő berendezés és/vagy hőpumpa
- energiatakarékos hűtő-fűtő berendezés
- hőtároló és hővisszanyerő berendezés
- geotermikus vagy víz-víz hőszivattyú
- levegő-víz hőszivattyú
*** Megjegyzés.
A HMV készítéssel kapcsolatban ezeket az oldalakat ajánljuk figyelmükbe:
– Megőrültek? Villanybojler a hőszivattyú mellé? – Melegvíz termelő napkollektorok
Információ a Power World, Chofu, Meeting és Hiseer hőszivattyúkban alkalmazott klímagáz(ok)ról:
Az általunk forgalmazott hőszivattyúkban az alkalmazott hűtőközeg (klímagáz) típus a kereskedelmi néven R417A (százalékos megosztásban az alábbiakat tartalmazza: C4H10 6,2443 %;C2HF5 41,4454 %;C2H2F4 52,3103 %)
Az R417A klímagáz üzemi felhasználás során a hőszivattyút üzemeltető vevőre nem jelent veszélyt, nem éghető, nem robbanékony, stb.
Amennyiben a hőszivattyúban klímagáz szivárgást észlelnek, a hőszivattyút azonnal le kell állítani, áramtalanítani kell, és haladéktalanul értesíteni kell az eladót.
Az ESTÉ-Credit Side Kft szerződéses viszonyban áll több, a klímagázok kezelésére, tárolására, és felhasználására jogosult vállalkozással. Ilyen esetekben kizárólag a szerződött partnerünk látja el a klímagázzal kapcsolatos tevékenységeket!
Információ az R32 és az R290 hűtőközegekről. Az R417A klímagázról többet megtudhat a Linde Group adatlapjáról.