Ez a hőszivattyús hír most rövid lesz. Oka, hogy a Chofu garanciális felülvizsgálata – a kötelező protokoll szerinti méréseken kívül – végtelenül egyszerű. Igazából abból áll, hogy hallgatjuk a hőszivattyú kiváló működéséről szóló dicséreteket ♥ . Két éve történt a hőszivattyú beüzemelése, és most jött el első kötelező átvizsgálás ideje.
Chofu hőszivattyú 2 éves garancia felülvizsgálat
Ennél a beépítésnél a vevő kiterjesztett – 5 éves – garanciát kért. A Chofu gyártója 2 éves szervizperiódusokat írt elő, így most először látogattuk meg a helyszínt. A kezelőre pillantva azt láttuk, hogy az óra kijelző villog, tehát minimum 2 órás áramszünet volt a gép használata közben. A tulajdonos elmondása szerint ez lehetséges, de Ők nem vették észre a kezelő villogását. Mert a beüzemelés óta nem állítottak rajta semmit, igazából nem foglalkoznak vele, hogy működik a rendszer. Beüzemeltük, és azóta teszi a hőszivattyú a dolgát. Fűti a radiátoros rendszert – a lakás termosztáton beállított – igény szerint. ♥
Mit kell tudni a Chofu garanciáról?
A Chofu hőszivattyúkra 3 év teljes garancia vonatkozik. A jótállási idő alatt, ha a hidraulikus rendszerben működési problémák vagy meghibásodások lépnek fel, a hőszivattyút nem javíthatjuk, hanem új hőszivattyúra cseréljük! Ezt a cserét kevesebb, mint 48 órán belül elvégezzük. A hibás szivattyút Japánba kell küldenünk, ahol a beépített kontrollrendszer alapján kivizsgálják a gépet. Ha gyári hiba derül ki, a vevőnek nincs vizsgálatra.
Melyik cég kínál még garanciális időszak alatt ilyen szolgáltatást?
Erre a hőszivattyúra a vevő plusz kettő év garanciát vásárolt, a hőszivattyú árának + 10%-ért! Így 2027-ig teljes gyári garancia védi a hidraulikus rendszert!
Mi történik 2027 után?
A jótállási idő letelte után cégünk továbbra is professzionális szolgáltatást nyújt Vásárlóinak. A Chofu hőszivattyú alkatrészeit (esetleges meghibásodás esetén) 10 évig közvetlenül az európai nagykereskedőtől – Nagyváradról – tudjuk szállítani. A garanciális idő letelte után egy Magyarországon kevésbé elterjedt garancián túli szerviz szolgáltatást vezettünk be. Cégünk és a Vásárló, mint felhasználó között létrejött szolgáltatási szerződés alapján a hőszivattyú meghibásodása esetén, hőszivattyúja javításáig INGYENESEN biztosítunk hőszivattyút. Tehát a garancián túli időszakban teljes körű szolgáltatást nyújtunk Önnek, anélkül, hogy elveszítené otthona kényelmét. Találkozott már ilyen szolgáltatással?A garanciális felülvizsgálat
természetesen kiterjed az általunk szállított beltéri eszközök és alkatrészek, valamint a meglévő fűtésrendszerhez kapcsolódó eszközök felülvizsgálatára is.
Ebben a rendszerben nagy hőcserélős puffer tároló és HMV tároló is található. Az igényeknek megfelelően a Chofu vezérelte 3 járatú motoros szelep „mondja meg”, melyik tartályt tölti melegvízzel a hőszivattyú. Természetesen ezek az alkatrészek is hiba nélkül működnek, és remélhetően így lesz ez a következő – 2026-ban esedékes – Chofu hőszivattyú felülvizsgálatakor is.

5%-os Zöld ÁFA Hőszivattyúkra
A Rifeng támogatja a magyar zöld átállást! R290 és R32 hőszivattyúk most „5%-os Zöld ÁFA szintű” kedvezménnyel. Akár 350 000 Ft megtakarítás, azonnal elérhető raktárkészlet.

Valós hőszivattyú fogyasztási adatok Magyarországon
Valós hőszivattyú fogyasztási adatok magyar családi házakban – Power World R290 és R32 rendszerek radiátoros és padlófűtéses otthonoknál Magyar tulajdonosoktól. Valódi házakból. Valódi téli üzemeltetési adatokból

Padlófűtés és hőszivattyú
Padlófűtés és levegő-víz hőszivattyú modern családi házban Padlófűtés és hőszivattyú – ezért működik együtt ennyire jól A modern levegő-víz hőszivattyúk egyik legjobb partnere a padlófűtés.Nem véletlen,

Levegő-víz hőszivattyú 2026-ban – melyik típust válasszam?
Melyik hőszivattyút válasszam. Bőséges a választék 2026-ban R290 vagy R32 hűtőközeg?Monoblokk vagy split?Padlófűtéshez vagy radiátorhoz? 2026-ra a hőszivattyús piac gyorsan változik. Egyre több új technológia, új

Iráni konfliktus és energiaár-robbanás: Európa hőszivattyúra vált
A világ bizonytalan. Az otthona nem kell, hogy az legyen. Európa már reagált. Mi lesz a magyar otthonokkal? Miközben a világpolitikai feszültségek ismét megmozgatták az olaj-

Reneszánsz Kőfaragó Zrt hőszivattyús fűtés
Valós referencia: 1800 m³-es csarnok gázfűtésének kiváltása Power World 72 kW-os hőszivattyúval. Előkészítés, hidraulika, kivitelezés.